Piękno biżuterii CLAUDIA CONTI to oryginalny design, szlachetność złota, srebra, naturalnych kamieni i pereł.
To emocje, które są źródłem inspiracji w kompozycji projektu każdego z wzorów tworzonych przez zespół naszych projektantów, wiernych filozofii marki.
Dlatego wzory biżuterii CLAUDIA CONTI to indywidualne dzieła sztuki.
Każdy stworzony przez nas wzór jest zarejestrowany, zastrzeżony i podlega ochronie patentowej.
Biżuteria CLAUDIA CONTI to wyjątkowa dbałość o najwyższą jakość i dopracowanie szczegółów potwierdzana CERTYFIKATEM JAKOŚCI naszej marki. Wszystkie elementy biżuterii CLAUDIA CONTI wykonujemy ręcznie z misterną precyzją. Ręcznie odlewamy elementy ze złota, srebra lub specjalnie opracowanego, szlachetnego stopu metali. Ręcznie mocujemy kamienie i perły. Ręcznie składamy wszystkie części każdego naszego dzieła.
Wzory ze srebra lub szlachetnego stopu metali pozłacamy najwyższej próby 24-karatowym złotem lub pokrywamy rodem (metalem droższym od złota).
JAK DBAĆ O PIĘKNO BIŻUTERII?
Piękno biżuterii jest trwałe, ale zarazem delikatne i kruche. Tylko dzięki przestrzeganiu odpowiednich zaleceń, biżuteria będzie cieszyć swoim blaskiem przez długi czas. UWAŻAJ NA WODĘ Większości wzorów biżuterii szkodzi bezpośredni kontakt z wodą zarówno z kranu, ale szczególnie z wodą morską i z wodą w basenach. Zawarte w wodzie składniki mogą wpływać na wygląd biżuterii. Biżuteria może tracić połysk, ulegać przebarwieniom. Dlatego każdy rodzaj biżuterii należy zdejmować przed kąpielą lub myciem naczyń.
CHROŃ PRZED CHEMIĄ
Składniki detergentów używanych w kuchni oraz łazience, a także kosmetyków: lakierów, dezodorantów i perfum, mogą być przyczyną przebarwień biżuterii lub skóry w miejscu jej kontaktu z biżuterią. Nawet szlachetne kruszce reagują z wieloma różnymi substancjami. Środki chemiczne mogą szkodzić również elementom biżuterii wykonanym z kamieni naturalnych lub pochodzenia organicznego (perły, bursztyn), powodując ich matowienie lub rozwarstwianie. Dlatego należy chronić biżuterię przed bezpośrednim z nimi kontaktem.
PIĘKNO WYMAGA DELIKATNOŚCI
Biżuteria wymaga szczególnej ostrożności w obchodzeniu się z nią. Na skutek uderzenia, ściśnięcia elementy biżuterii mogą ulec uszkodzeniu, najczęściej wgnieceniu.
Podczas użytkowania cienkich, delikatnych łańcuszków, należy zachować dużą ostrożność. Przy najmniejszym zahaczeniu mogą one ulec zerwaniu lub zdeformowaniu, także podczas snu. Po zdjęciu łańcuszka nie należy go zginać ani zbyt ciasno zwijać, gdyż może to spowodować jego trwałe odkształcenie lub załamanie.
Kamienie szlachetne i naturalne, perły, kryształy zdobiące biżuterię są szczególnie narażone na wypadanie, pękanie w przypadku zahaczenia, uderzenia, zarysowań także inne uszkodzenia powstałe w konsekwencji zdarzeń losowych.
Biżuterię należy zdejmować przed rozpoczęciem prac domowych, przed pójściem spać, przed przystąpieniem do uprawiania sportów i innych zajęć, podczas których może ona ulec uszkodzeniu.
WRAŻLIWE POWIERZCHNIE
Należy unikać sytuacji, kiedy powierzchnie wzorów biżuterii wykończonych w technologiach diamentowania, satynowania, pozłacania, rodowania lub patynowania – które tworzą tylko zewnętrzną warstwę wyrobu – są narażone na ścieranie się, gdyż ich struktura może ulec trwałemu uszkodzeniu lub starciu.
STARANNIE PRZECHOWUJ
Bardzo ważne jest właściwe przechowywanie biżuterii. Każda jej sztuka powinna być zawinięta w miękką szmatkę i szczelnie zamknięta w osobnym woreczku. Dzięki temu nie będzie ona narażona na uszkodzenie, zabrudzenie. Dobrym miejscem na przechowywanie biżuterii są specjalne szkatułki, oferowane w sklepach jubilerskich. PRZYWRACAJ BLASK! Ważnym zabiegiem pielęgnacyjnym jest systematyczne oczyszczanie biżuterii z kurzu. Zaleca się stosowanie specjalnych chusteczk do pielęgnacji biżuterii. Nie należy samodzielnie czyścić biżuterii, która jest już mocno zabrudzona – zwłaszcza przy użyciu środków czyszczących i polerujących. Co pewien czas należy oddawać biżuterię do jubilera, do profesjonalnej pielęgnacji.